SU YALITIM SİSTEMLERİ

Uygulama Alanlarına Göre Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir

  1. ÇiMENTO ESASLI SU YALITIM MALZEMESİ. …
  2. KRİSTALİZE SU YALITIM MALZEMESİ. …
  3. BİTÜM KAUÇUK ESASLI SU YALITIM MALZEMESİ. …
  4. AKRİLİK LİKİT MEMBRAN SU YALITIM MALZEMESİ. …
  5. BİTÜMLÜ MEMBRAN SU YALITIMI …
  6. POLİÜRETAN-ENJEKSİYON SU YALITIMI …
  7. EPOKSİ ZEMİN KAPLAMALARI

1. Çimento Esaslı Su Yalıtım Malzemesi. …

Çimento esaslı, iki bileşenli, yüksek elastikiyete sahip su yalıtımı harcıdır. Toz ve sıvı bileşenleri karıştırıldıktan sonra sürülebilir kıvama gelir ve fırça ile sürülerek beton, sıva gibi yüzeylere uygulanır.

2.Kristalize Su Yalıtım Malzemesi. …

Kristalize su yalıtım, inşaat sektöründe yenilikçi bir ürün olup özel bir su yalıtımı yöntemidir. Bu yalıtım tipi, beton katkı malzemesi olup, beton mikseri içerisine ilave edilerek doğrudan uygulama betonu ile suya karşı bir bariyer oluşturan benzersiz bir malzemedir.

3.Bitüm Kauçuk Esaslı Su Yalıtım Malzemesi. …

Tanımı: Modifiye bitüm ve kauçuk esaslı, tek bileşenli, su bazlı bir su yalıtım malzemesidir. Kürlendikten sonra uygulandığı yüzeye kuvvetli bir şekilde yapışarak suya ve neme karşı dayanıklı bir tabaka oluşturur.

4. Akrilik Likit Membran Su Yalıtım Malzemesi. …

En iyi su yalıtım malzemesi hangisidir denildiğinde ilk akla gelen geleneksel yalıtım malzemelerine alternatif olması ve uygulamasının kolay olması ile tercih sebebi olan AKRİLİK olacaktır. Bir diğer önemli ayrıntı AKRİLİK ince, sıvı karakteri sayesinde geleneksel yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanılabilir.

5. Bitümlü Membran Su Yalıtımı …

a. Bohçalama

Bina temelinin bitümlü veya PVC membran tabakası ile çepeçevre sarılarak topraktan betona gelebilecek suyu engellemek amacı ile yapılan sisteme bohçalama su yalıtımı denir.

b. Perde Yalıtımı

Yapıyı taşıyan temelin üzerine su basmasına kadar demir donatıyla güçlendirilerek inşaa edilen betonarme duvarın dış etkenlerle tüm ilişkisinin kesilerek muhafaza edilmesi için yapılan tüm uygulamalara perde su izolasyonu denir.

c. Teras Yalıtımı

d. Çatı Yalıtımı

6. Poliüretan-Enjeksiyon Su Yalıtımı …

Poliüretan Enjeksiyon Sistemleri, iki bileşenli ve tek bileşenli çeşitleriyle su izolasyonu, boşluk dolum izolasyonları için kullanılan solventsiz özellikte ileri teknoloji yalıtım kimyasalıdır. Poliüretan bazlı enjeksiyon reçineleri, daha çok su izolasyonu amacıyla altyapı şantiyelerinde kullanılmaktadır.

7. Epoksi Zemin Kaplamaları

Su ve benzeri sıvıların izolasyonunda kullanılan sürme epoksi kaplama, otoparklarda ve benzeri yerlerde kullanılan ekonomik ve kaliteli bir zemin uygulamasıdır. Pratik kullanım özelliği sayesinde apartmanlarda, bodrum katlarda, teraslarda, sitelerde ve benzeri evlerde rahatlıkla kullanılabilir. Fabrika, imalathane ve benzeri bütün mekanlarda güvenli kullanılabilir.

Nem izolasyonunun yanı sıra aynı zamanda ısı izolasyonu sürme epoksi kaplama kaplama ısı giderleri için maksimum katkı sağlar. Zemini soğuk olan ve mekansal anlamda ısınma probleminin oluştuğu yerlerde güvenli bir şekilde kullanılır. Sıcak ve soğuk havanın oluşturduğu olumsuz etkilere karşı dayanıklıdır. Çatlama veya kırılma gibi problemler yaşanmaz.

Sürme işlemi öncesinde tesviye işlemi yapılır. Tesviye işlemi zeminin düzleştirilmesi işlemidir. Gider var ise gidere doğru suyun akmasını sağlamak için eğimli bir yüzey oluşturulur. Çukur, çatlak ve benzeri alanlar doldurulur ve düzleştirilir. Bu işlemin ardından sürme epoksi kaplama astar işlemi gerçekleştirilir. Astar uygulamasında profesyonel elemanlarımız görev almaktadır.

× İletişime Geçiniz !