ISI YALITIM SİSTEMLERİ

Isı yalıtım tekliflerini değerlendirirken tercih edilen ürünlerin paket sistem olarak ilgili standartlara uygunluğu ile binanızın teknik ve görsel ihtiyacına yönelik olduğu mutlaka kontrol edilmelidir.

EPS LEVHA

EPS Köpük termoplastik, kapalı gözenekli, polistren taneciklerin şişirilmesi ve birbirine yapışması yolu ile üretilen bir ısı yalıtım malzemesidir. EPS “Genleştirilmiş Polistren” kelimesinin kısaltılmışıdır ve bu malzemenin %98’i hareketsiz kuru havadan oluşur.


XPS LEVHA

XPS ısı yalıtımı uygulamalarında sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Suyu yalıtımında oldukça etkili olan XPS, yoğun hücre yapısı sebebiyle ısı yalıtımında da tercih edilir. Ekstrüde Polistiren Köpük’ün kısaltması olan XPS, enerji verimliliğini artırarak iç mekanlarda konfor sağlar.


TAŞYÜNÜ LEVHA

Taşyünü hem soğuk hem de sıcaktan koruyan mükemmel bir ısı yalıtımı malzemesidir. Taşyünü izolasyon sistemleri, ısıtma ve soğutmada yüksek enerji tasarrufu sağlamakta , ayrıca binalarda iklimsel konforlu koşullar sunmaktadır. Taşyününün en önemli özelliklerinden biri 1000°C üzerindeki ısı karşısında dayanıklılığıdır.


ISI YALITIM LEVHA YAPIŞTIRICISI

Mantolama yapıştırıcısı, Isı yalıtım levhalarının, beton, tuğla, sıva, gaz beton gibi yüzeylere kolayca yapıştırılabilmesini sağlayan aynı zamanda da mantolama tamiratlarında da sıklıkla kendine kullanım alanı bulan, çimento esaslı, elyaf takviyeli, özel bir yapıştırıcıdır.


ISI YALITIM SIVASI

İç ve dış mekanlarda polistren esaslı ve taş yünü levhalar gibi ısı ve ses yalıtım malzemelerinin üzerine sıva yapılmasında kullanılan, file uygulamasıyla yüzeyin mukavemetini arttıran, çimento esaslı, elyaf takviyeli özel bir sıvadır.


ISI YALITIM DEKORATİF KAPLAMA

Beyaz çimento esaslı, tek bileşenli, polimer katkılı ve su itici özelliğine sahip, binaların dış duvar ve ısı yalıtım sistem sıvasının üzerinde kullanılan son kat kaplama malzemesidir.


SIVA FİLESİ

  • Dış Cephe levhaları üzerindeki çimento esaslı sıvanın hareketlerine karşı dayanım göstererek çatlamaları engelleyen, alkali dayanımı yüksek,160gr/m2 ağırlığa sahip cam elyaf donatı filesidir. Sıva Filesi yalıtım gereken yapılarda dış ve iç cephelerinde kullanılmakla birlikte zemin ve tavan yalıtımlarında donatı taşıyıcı malzeme olarak da kullanılır. Gözenek aralığı 4×4 kullanım alanları iç ve dış cephelerde ısı yalıtımı ve mantolama uygulamalarında 
  • Mevcut Çatlaklar üzerinde yapılacak tamir sıvalarında,
  • Binalardaki taşıyıcı elemanların birleşim yerlerindeki gerilmelerin oluşturacağı olası çatlakların önlenmesinde,
  • Çimento bağlayıcılı,plastik katkılı elastik su yalıtımı malzemelerinin uygulanmasında
  • Mermer ve cam mozaiklerin arakasında destek amaçlı takviyesinde,
  • Alçı ve gaz beton blokları üzerinde yapılan sıva uygulamalarında,
  • Çimento,alçı ve akrilik esaslı macun sıvaların takviyesinde kullanılır.
  • Sıva çatlaklarını önlemek için kullanılır.
  • Kullanım kolaylığı sağlar.
  • Ürün  1 top  fiyatıdır. Top uzunluğu 50 metre , göz aralığı 4×4 mm, 1.kalite  malzemedir. Ce sertifikasına sahiptir. Yerli üretimdir

ISI YALITIM LEVHA DÜBELİ

Mantolama Dübeli,

Birden fazla çeşidi vardır.  Ayrıca strafor dübeli denmektedir. Tuğla için, brüt beton için, gaz beton gibi yüzeylere farklı özellikler göstermektedirler. Mantolama dübelleri ayrıca, kullandıkları ısı yalıtım levhalarına göre değişmektedir. Taşyünü mantolama sistemlerinde genellikle çelik çivili metal çivili dübeller kullanılmakta iken, Eps veya XPS ısı yalıtım levhalarında ise genellikle plastik çivili mantolama dübelleri kullanılmaktadır.  Mantolama dübelleri ısı yalıtım levhaların yüzeylere sabitlenmesi için kullanılır. Uzunlukları plastik dübellerde genellikle 8 cm, 10 cm, 12 cm, 14 cm ve 16 cm diye devam edar. Çelik çivili dübeller ise genellikle, 9,5 cm, 11,5 cm 13,5 cm, 15,5 cm, 17,5 cm 19,5 cm, 21,5 cm, 23,5 cm  şeklinde devam eder.  Dübeller mekanik tırnaklı euro dübel, veya sadece euro dübel şeklinde çeşitleri vardır.  Geniş başlıklı diye adlandırılan 80 mm kafa başlığına sahiptirler. Diğer dübeller genellikle 60 mm kafa başlığına sahiptirler. Mantolama dübelleri ısı yalıtım sistemlerinin ayrılmaz parçalarıdır. Mantolama dübeli seçimi yapılırken, kullanılacak ısı yalıtım levhası kalınlığına dikkat edilmelidir. Örneğin 3 cm veya 4 cm kalınlıkta ısı yalıtım levhası için 10 cm uzunluğunda mantolama dübeli kullanılmalıdır.  Eğer kalınlık 5 cm veya 6 cm gibi kalınlıkta ise 12 cm uzunluktaki mantolama dübeli kullanılmalıdır.  


PVC FİLELİ KÖŞE PROFİLİ

Isı Yalıtım sistemlerinde pencere ve diğer bina köşelerinde kullanılırlar. PVC Profillerin üzeri cam tülünden yapılmış sıva filelerin hot melt yapıştırıcı ile pvc profili üzerine lamine edilemesiyle elde edilir. 

En/Boy:14,3 cm*2,5m 

Renk: Turuncu

File: A sınıfı 75 g/m2 4*4 Turuncu Renkli

Plastik Profil: Beyaz Renkli PVC

× İletişime Geçiniz !